Hetman w kategorii Nauczyciel Roku dla – Wiesławy Walkowskiej!

Przy okazji uroczystości rozpoczęcia LOTTO Indywidualnych Mistrzostw Polski 2019 i MOKATE Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet 2019 odbyła się również gala wręczenia szachowych wyróżnień w 11 kategoriach – HETMANÓW 2018.

Laureatami, którzy odebrali statuetki są ludzie i instytucje, których działalność miała duży wkład w rozwój i popularyzację szachów w Polsce i na świecie. To najlepsi ambasadorzy szachów w Polsce. Ich działalność, sukcesy, wkład w rozwój i popularyzację szachów to tylko niektóre elementy, które sprawiły, że to właśnie im kapituła przyznała główne nagrody środowiska szachowego w Polsce.

Dobry nauczyciel musi mieć powołanie, a w swoim działaniu ukazywać pasję, by móc zarazić danym tematem podopiecznych. Te dwie ważne cechy posiada tegoroczna laureatka Hetmana 2018 w kategorii „Nauczyciel Roku” – Wiesława Walkowska. Posiada tytuł instruktora szachowego. Dzięki jej zaangażowaniu, szkoła podstawowa we Włoszakowicach, w której od wielu lat uczy szachów, bierze czynny udział w projekcie Edukacja przez Szachy w Szkole. Ponadto, jest założycielką Uczniowskiego Klubu Szachowego, który rok rocznie uczestniczy w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Seniorów i Juniorów. Klubowa ekipa na turnieje przyjeżdża najczęściej przynajmniej jednym autobusem. Posiadając dużą wiedzę z zakresu pedagogiki i metodyki, nasza laureatka prowadzi również zajęcia dla nauczycieli w zakresie nauki gry w szachy.

Link do artykułu o Gali Hetmanów

http://mp2019.pzszach.pl/2019/05/11/gala-hetmanow-2018/