Rehabilitacja przez Szachy – wizyta szachistów w Centrum Zdrowia Dziecka

W piątek 26.01.2018 na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie odbyło się bezprecedensowe wydarzenie.

Jeden z czołowych szachistów Belgii arcymistrz Tanguy Ringoir w towarzystwie wielokrotnej mistrzyni Polski juniorek i medalistki mistrzostw Europy, Mistrzyni Międzynarodowej Ewy Harazińskiej i jej siostry Magdy – aktualnej Mistrzyni Świata Juniorek w szachach szybkich i błyskawicznych, przeprowadzili spotkanie wraz z lekcją gry w szachy dla dzieci dotkniętych przewlekłymi chorobami, odbywającymi leczenie na terenie CZD.

Dzieci już od wczesnych godzin porannych nie mogły się doczekać zapowiedzianych gości i z wielką radością i entuzjazmem przystąpiły do lekcji. Zaplanowane 2 godziny spotkania przeciągnęły się znacznie, choć na przemęczenie nikt nie narzekał.

Opiekujący się dziećmi, organizator spotkania ze strony CZD – Hubert Kąkol, jest zdania, że taka działalność ma nie tylko oczywiste aspekty edukacyjne dla uczestniczących dzieci, ale i zdecydowanie pomaga w powrocie do zdrowia.

Polski Związek Szachowy jako współorganizator imprezy obdarował dzieci podręcznikiem Mirosławy Litmanowicz „Szachy dla dzieci”.